Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Rreth e qark nahijes tonë, çfarë nuk sheh e ç’nuk dëgjon…

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

O Sali…

Po mire o burre i Dheut…kaq debila e budallenj i di njerezit ti e vecmas demokratet e vertete e madje edhe perkrahesit, simpatizantet e mbeshtetesit e tu teksa me gjysem zeri dje ne ”Foltoren ” tende mezi u kerkove nje cerek falje e me turp akoma teksa ju the per Bashen se…nuk e paskam njohur …

Po a ishe ti qe e bere Minister Transporti…Minister te Jashtem…Minister te Brendshem…Kryetar Bashkie te Tiranes e qe nga 2013 kur u largove vete …na e le peshqesh edhe si Kryetar te PD …

Tregohu me i sinqerte …behu me burre e fol si Burrat Sali…ndryshe te siguroj se gjithe ata qe te mbeshteten
dje aq fort ne te paren dalje tende publike te asaj forme …shume shpejt edhe mund te te braktisin…

Ta thashe dje publikisht….shqiptaret duan e presin Demokraci e jo Akrobaci…ok…

O Alibeaj…

Po nga cila lloj shtrese te persekutuarish politike vjen ti more i pa bythe teksa i servilosesh aq pa fytyresisht Kryetarit Basha e teksa i mashtron shqiptaret e demokratet kur u thua se ne ate bicim Statuti te PD suaj te sotme qenka edhe nje ”nen special” qe i jep te drejten Bashes per te marre ate lloj vendimi skandaloz ndaj Berishes…

Po a ke nje fije burreri ti or zotni…a ke shtylle kurrizore, taban…personalitet e dinjitet se per fytyre sagllam as qe behet fjale te kini as ti, as ai Gazi juaj…as kukulla Salianji…as ”Barbit” – Grida e Jorida e as ai Partizani i Panjohur me mbiemrin Rushaj…

Po a ishte Basha qe ju shkeli me kembe teksa ju solli mbi krye Godolen …e ty , Alizotin e Shehajn etj as qe ju begenisi kerkundi…?

O Albin…

Po sikur ka Burri seder e dinjitet, karakter e personalitet o njeri…

Po si ore ti i pari vete dhe e uron publikisht Ramen…per rizgjedhjen e tij per here te trete ne postin e kryeministrit te Shqiperise…e i uron suksese ne Mandatin e tij te trete te vjedhur qeverises…e madje e fton zyrtarisht edhe per nje vizite zyrtare ne Kosove [???]….

Po Rama ty te degjeneroi e te injoroi teresisht o Albin teksa as denjoi te te priste ne Tirane kur i kerkove takim e i the se duhej te flisnit pasi kishit plot gjera per te diskutuar…te mbylli dyert…e te tha se s’kemi me pse takohemi e s’kemi me se per cfare te flasim…
e armikun tend e tonin bashke serbin Vucic te nesermen e priti ne mes te Tiranes me Tapet te Kuq…

Ai sapo ju akuzoi Ty e Kosoven ne sy te Merkelit per teori konspirative…per keqdashesi …per mungese vizioni etj etj…

Ti qofsh o Albin Kurti …. ti me Buke e ai me Gure…

O Like …

O fol e mba o Dhit e ha thone tironcit e hershem ok…

Mire qe burre as je e as ke qene kurre ndonjehere …mire trim qe s’je e s’je…por te pakten mos e katandis veten deri tek legenat…teksa gazetarja te pyet tre here per raportet e tua me nderkombetaret e vecmas edhe me Ambasadoren ”mike” e ti as qe guxon ti pergjigjesh pyetjes ne fjale e me keq e me turp akoma nuk ke bythe me as tu a zesh emrat ne goje…dhe kush se…ti trimi i cartur i Skraparit …ti Avni Rustemi i shekullit te 21 …qe deri dje po rrije gati ne llogore me sopate e kosore tu prisje koken , kemben e doren gjithe armiqve te Shqiperise tende ”te dashur”…

O Lyli…

Mire qe vete je koqe kandari koke e kembe…dhe frikacak i lindur e i pa bese si qenie frymore…mire qe as tabelen e shumezimit ende nuk e di sagllam…mire qe rolin e ”trimit” e ben vetem duke grisur votat e Lindites…po pse qesh si Guimpleni kur nje djale i drejte e i thjeshte…nje deputet i yti qe vjen nga Lushnja ngjitet ne foltoren e parlamentit e ju ben prezent ju te kamurve te politikes se piset shqiptare hallet , vuajtjet e fukarallikun extrem te popullit te tij…

E ke kthyer PD si Rama PS o Lyli…ndaj kujdes se qesh mire kush qesh i fundit ok…

O Kimete…

Po kaq budallenj thua te jene valle keta Senatoret e Kongresmenet tane ketu ne Amerike qe genjehen kaq kollaj me parajsen shqiptare qe ju servir ti nga Tirana permes VOA…e ndaj dhe Saliun e shpallin armik e Dvoranin Hero te Demokracise…PS e Edvinit e quajne aleate e partnere dhe PD e kercenojne me ngrenie Bari…

Allah -allah …sa te rrosh do degjosh…ndryshe ciceron Kimetja per ata te Tiranes e krejt ndryshe per ata te Washingtonit…ruaje zot Shqiperine vec te tjerash edhe prej gojes e magjise se Kimetes…aq me shume qe ka nja dy dite e gjora qe sheh enderra te fandaksura me Fantazma…

O Edvin…

Jo me kot te lashe ty per ne fund joooo…
Kur gjen mire ju a ben…madje edhe me keq akoma tu a besh ok…ndaj dhe ajo …prisni – prisni se s’keni pare gje akoma qe ju thua ti…s’paska qene asgje fare deri tani…sepse Monstrave si puna jote cfare nuk ju pjell mendja e mprapshte dite e nate…ndaj Shesh ke gjetur…Pershesh vazhdo e bej derisa nje dite ta gjesh edhe ti vete ashtu sic e meriton vertet…por nga Perendia ama … se po te jete prej atij populli ahaaa te besoj plotesisht tek thua …mua ketu me keni deri ne 2030…e derisa te merzitem vete e te iki kur te me teket mua e jo kur te doni ju…
Rreth e qark nahijes tone…c’fare nuk sheh e c’nuk degjon…

Facebook Comments

Related posts

Që bustet të mos na zënë më përfund…

Eagle

Ulni në gjysëm shtize flamurin e PS-së ose të Bashkisë së Gjirokastrës për Finon!

Eagle

Shteti i Turpit !

Eagle

Leave a Comment

one × 1 =