Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Për cilët ndërkombëtarë e keni fjalën…

Nga A.R.DOSTI

…Si ne asnje vend tjeter te botes ne Shqiperi per cdo gje e ne cdo gje vendosin nderkombetaret , flasin nderkombetaret, sugjerojne nderkometaret , nderhyjne nderkombetaret …jane ambasadoret e disa vendeve qe bejne ligjin mbi Shqiperine e shqiptaret …dhe partite politike, qeverite, parlamenti e shteti shqiptar ne gjunje e i zvarritur si perhere nje e dy ju thote shqiptareve…e po keshtu thane ATA keshtu mendojne ATA e keshtu kane vendosur ATA…nderkombetaret…

Popull zgjohu dhe thirri njehere e mire kujteses tende, historise tende tragjike e dili per zot fateve te tua e Atdheut tend te neperkembur me shume se kurre qe prej dites tende te pare te egzistences si Shtet i pavarur pikerisht prej ketyre lloje nderkombetareve …prej te cileve edhe sot pas 107 vjetesh pavaresi …je ketu ku je …me keq sa me s’ka…kryesisht per faj te tyre por jo edhe pa fajin tend…

Per cilet nderkombetare e keni fjalen..,per ata qe qysh me 1912 ne shumice nuk pranuan ta njohin Pavaresine e Shqiperise?

Per ata nderkombetare qe ne Kongresin e Berlinit e ndane dhe e coptuan Shqiperine si mall pa ziot e si placke tregu duke ja u bere peshqesh Serbise e Greqise ?

Per cilet nderkombetare flisni per ata te Konferences se Londres qe e perdhosen dhe e denigruan fare Shqiperine si shtet e shqiptaret si popull?

Per cilet nderkombetare ju ha meraku …per ata qysh me 1945 njohen zgjedhjet e rregjimit gjakatar komunist dhe me pas edhe qeverine terroriste te Tiranes e te Hoxhes dhe per 50 vjet me radhe e lane Shqiperine e shqiptaret nen thundren diktatorialle te tyre?

Per cilet nderkombetare flisni …per ata qe qysh ne konferencen e Teheranit vendosen t’ja ”falin” Shqiperine Baba Stalinit e kampit socialisto – komunist dhe e lane ate vend e ate popull si kavie eksperimentale ne epruvetat e sistemeve makabre komuniste here jugosllave e here sovjetike dhe kineze apo qofte edhe kubane e koreanoveriore?

Per cilet nderkombetare e keni fjalen …per ata qe i lane shqiptaret ta kerkojne Lirine e tyre permbi kangjellat e Ambasadave ne Tirane e te marrin dhimbshem rruget e tmerreshme te eksodeve masive permes deteve e maleve duke humbur jetet e tyree e duke u mbytur e duke u vrare nga ”fqinjet europiane te civilizuar”?

Per cilet nderkombetare e keni fjalen…per ata qe kriijuan Piramidat e i zhyten vendin e shqiptaret ne nje kaos te tille qe coi me pas deri ne lufte civile …apo e keni fjalen per ata nderkombetare qe krujuan 97 e tmerreshme serbo-greke dhe i vune flaken Shqiperise duke i shkalktuar vendit po aq te vrare e viktima cmendurie gati sa edhe komunizmi per 45 vjet?

Per cilet nderkombetare flisni per ata te Mariza Linos….apo per ata te Donald Lu-se e Vllahutinit…per ke e keni fjalen per nderkombetare bandite qe paguhen nga Tirana e Edvinit me para droge e qe quhen Fleckenshtajn, Han, Mogherini, Juncker etj etj… e qe kerkojne coptimin e Kosoves e te trojeve etnike shqiptare dhe e duan Shqiperine pikerisht keshtu…ne flake?

Apo e keni fjalen per nderkombetaret e sotem te llojit te Tepsise e te Kazanit qe gabimisht kerkojne te thone se perfaqesojne Europen e komunitetin nderkombetar …dhe ketu e kam fjalen per ca palaco e monstra antishqiptare qe fatkeqesisht nen siglat BE dhe OSBE…e nen petkun e Ambasadoreve te tyre e qe quhen Soreca e Borchard… me shume se kurre kane dale hapur e me terbim kunder Shqiperise e shqiptareve dhe jane teresisht ne mbrojtje te nje qeverie e te nje kryeministri teresisht e koke e kembe Anti kombetere e Anti ishqiptare?

He pra me thoni …per cilet nderkombetare keni sot guximin e kurajon tu flisni e tu tregoni ende perralla me Mbret e me Kalores shqiptareve ….per keta qe shkrova e citova me siper….apo edhe per nje duzine te tere qe as denjoj t’ja u permend emrat e ”meritat” duke i lene te mbytet ne te ligat e poshtersite e pa numerta qe i kane bere e vazhdojne ti bejne Kombit e popullit tim…ndaj lus Zotin …i zente haku i atij vendi e populli te stervuajtur…

…Dhe kjo amalgame e neveriteshme nderkombetaresh perzjere me ca bajga pa identitet e me gjak te shprishur shqiptaresh tradhetare ka sot kurajon nte ulerase deri ne kupe te qiellit pse dikush me gjithe te drejten e zotit i shkroi ne murin e shtepise nje ambasadori idiot te OSBE ne Tirane…Turp per ju…duke e quajtur kete nje ofendim ndaj tij , europes, botes e nderkombetareve …dhe harron se ky Kryeminister qe ata po mbeshtesin kaq fort ne dem e ne kurriz te Shqiperise e shqiptareve vetem dy vjet me pare tha publikisht e boterisht per Babain e Nderkombetareve , per ate qe me pas u zgjodh President i Amerikes, mikes e aleates besnike e historike te Shqiperise e shqiptareve se…Nese ky njeri zgjidhet president i Amerikes ky do te jete Turpi i botes e fatkeqesia e njerezimit…
He pra me thoni se cili quhet ofendim apo kercenim….mbrojtje apo sulm…lajthitje apo llogjike, politike apo kurveri….he pra ulerisni o nderkombetare …merrni edhe Borchardin me vete se eshte prekur e fyer sa me s’ka nga shqiptaret … bertisni pra …apo ju iku zeri… apo ju doli boja…apo ju ngeci peshtyma ne fyt….

Shame on You and Fuck You All…OK…ne emer te vuajtjeve e historise tragjike te kombit e te popullit tim..,,autore te te cilave jeni JU dhe vetem JU…

Facebook Comments

Related posts

Nano dhe soji i tij i mutit!

Eagle

Ndalini Alketat…

Eagle

Refleksione…

Eagle

Leave a Comment

4 × three =

Ballina
Lajme
Letërsi
Politikë