Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Mendim personal

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Agron Shehaj e Tomor Alizoti ne krye te PD …njeri Kryetar e tjetri Sekretar i Pergjithshem e pas tyre Ibsen Elezi ne postin qe pason do te me jepnin shpresen qe vertet ne PD e pas 13 qershorit do fillojne te fryjne ererat qe presin prej vitesh demokratet e vertete…antikomunistet , nacionalistet, te djathtet e patriotet zemra e te cileve rreh vetem per Shqiperi e Demokraci…

Jane te ndershem , te pa korruptueshem e të pa kompromentueshem … jane burra e te mencur, perfaqesojne te djathten reale e jo te kamufluar … …vijne nga shtresa e te persekutuarve politike te cileve pikerisht pse PD ju mbylli dyert qe ne fillim u katandis fatkeqesisht ketu ku eshte sot… dhe kaq mjafton shume me teper se sa te kesh studiuar ne Hollande …te flasesh anglisht e terci-verci…

Fakti i fundit ku del Ilir Meta socialist e komunist ne gen , ne ADN , ne gjak e ne trashegimine familjare dhe mbron si burrat ish kreun e PD , ish presidentin, ish kryeministrin e deputetin e PD …S.Berisha ne menyre shume me shqiptare e me dinjitoze se sa kreu aktual i PD Basha te cilin duke shkelur shume c’ka ne garen e ndershme per kryetarin e PD e emeroi ne krye te saj e po e mban ende po ne krye te saj pa drejtesisht po vete Berisha …me bindi perfundimisht qe Luli duhet te ike nje ore e me pare…prej nga aty ku eshte …

Llogjika me e thjeshte thote se ..kur ti nuk ke bythe te mbrosh dot as Liderin e idhullin e PD e te demokrateve nder vite dhe udheheqesin e se pares parti Opozitare ne vend……natyrisht nese meriton vertet te mbrohet…dhe une personalisht besoj se te pakten nga akuzat banale per korrupsion, minim te demokracise, te reformes ne drejtesi e shperdorim te fondeve publike e shteterore meriton te mbrohet qe c’ke me te … vaj halli te te besojne me shqiptaret e demokratet se ti mund te rrezosh nje bastard e nje monster antishqiptare si Rama !

Burre dhe trim eshte ai qe flet ne shesh te burrave dhe e shkrep koburen atehere kur duhet sepse ne te kunderten as Kofini pas te vjelit e as trimeria pas lufte nuk i duhen kerkujt…

Pleqte tane te mencur thoshin …o nxirre koburen e qello o fute ne bythe … dhe …po e hape gojen thuaj nje fjale qe te ngjise e te mbahet mend ose ndryshe mos fol fare…

Facebook Comments

Related posts

Shqiperia qe do Rama …

Eagle

Shengeni Ballkanik dhe thika pas shpine ndaj Kosovës…

Eagle

Për cilët ”Burra” shqiptarë e keni fjalën?

Eagle

Leave a Comment

twenty − 4 =