Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Kur Monstra dhe Djalli bëhen bashkë…

Nga A.R. DOSTI

◾◾◾

Absolutisht qe nuk kisha kurresesi ne mend qe te merresha serisht me palaco-sharlatanin Fevzi e as me kriminelin e diktatures Qemal Lamen qe sot po kerkon tu paraqitet shqiptareve si Engjell e si nje zyrtar i larte i atij rregjimi kriminal e gjakatar qe ka bere vetem detyren e ka zbatuar vetem ligjin…

…Se pari…per Qemalin, Leke Imerajn e Etmond Cajen i kam derguar nje leter te cilen e kam bere me pas edhe publike ..Ambasadorit te Gjermanise ne Tirane ku i kerkoj publikisht qe te nderhyje aq sa ja lejon detyra e tij prane qeverise e shtetit te tij qe keta kriminele qe prej vitesh ne rrethana te cuditeshme kane fituar Azilin politik dhe jetojne ne Gjermani te ekstradohen e ti vihen ne dispozicion Drejtesise shqiptare ku duhet te pergjigjen nje me nje per krimet e kryera ndaj shqiptareve te pa mbrojtur e te pa fajshem…

Dhe ende nuk kam marre asnje lloj pergjigje !

Se dyti …intervista e Kryehetuesit te Diktatures Qemal Lame ne TV kombetar Klan dhene pak kohe me pare ishte nje fyerje e rende dhe poshterim i qellimshem e i para menduar mire e djallezisht prej rrugacit mediatik …xhambazit te profesionit e njeriut pa pike morali, dinjiteti e karakteri Blendi Fevziu …ne adrese te te gjithe te persekutuarve politike…e te gjithe atyre qe ne nje forme a tjetren vuajten aq shume nga ai rregjim sadist…

…Ritransmetimi para dy ditesh i intervistes se Q.Lames me Faqeziun …as me shume e as me pak eshte provokimi i rende i radhes i vete TV Klan… i pronarit te tij A.Frangaj… i Fevziut serisht …e qe ne rastin konkret AMA…Shoqate e gazetareve profesioniste te Shqiperise dhe te gjitha Shoqatat e te persekutuarve politike madje edhe PD e Opozita shqiptare… duhet ti kerkojne urgjentisht e me force qeverise e shtetit shqiptar heqjen e licenses si TV kombetar per tv Klanin si dhe largimin nga profesioni dhe ndjekjen penale ndaj gazetarit -kastravec B.Fevziu per abuzim me detyren e profesionin…per diversion psikollogjik e mediatik …per fyerje ndaj vuajtjeve e persekutimit te eger 45 vjecar te shqiptareve …per revokim e dalje ne mbrojtje te krimineleve te diktatures etj etj…

Tani nja dy fjale e fakte per Ujkun me lekure Qingji …shokun besnik te diktatorit e te diktatures Qemal Lame…qe sot pa i hyre asnje gjemb ne kembe jeton si Aga mes Gjermanise…dhe nuk ndjen kurrfare pendese per krimet makabre te tij …madje ju ben viktimave te tij edhe karshillek …e madje ka nisur te botoje edhe libra te tij me kujtime nga ajo kohe … ku fajeson gjithkend e shfajeson veten e tij…

Dhe me nje guxim prej te cmenduri vjen e na jep edhe leksione demokracie sot ne 2022 ne mes te Tiranes !

….Kur hidheshin themelet e Shqiperise se re…e pat titulluar nje liber te tij botuar ne vitet 80 Diktatori Hoxha…

…Kur shembeshin themelet…titullohet libri i ri i Autorit Qemal Lame… bashkepunetorit ne krime te diktatorit …cfare ironie !

…Nga 1982 – 92 …ti shoku Qemal ke qene nr. 1 i mbeshtetjes dhe forcimit e ruajtjes me te gjitha format e menyrat se diktatures se proletariatit dhe i atij rregjimi gjakatar e i asaj diktature …me te egres ne Europen Lindore…

Sepse ishe emeruar e ishe i besuari si askush tjeter i vete Diktatorit satrap…si Kryehetuesi i Shqiperise qe pothuajse kishte gjithcka ne dore qe lidhej me jeten e shqiptareve…thene shqip e troc …ishe ti qe me nje fjale goje , me nje firme ne leter… e me nje plumb pas koke te coje fare kollaj ne ate boten tjeter …ok…

….Ne kohen e Kryehetuesllikut tend …kane vdekur nga torturat me urdher e porosine tende neper qelite e hetuesive, prokurorive e burgjeve sketere shqiptare qindra e mijera shqiptare te pa fajshem e qe si faj te vetem kishin …mos dashjen e rregjimit gjakatar te cilit ti i sherbeve me besnikeri e gjakftohtesi sadiste…

…Ne kohen tende o Qemal…ndodhen rrevoltat e burgjeve te Spacit e te Qafe Barit…ku ata pak qe munden te shpetonin gjalle e qe fale permbysjes se rregjimit tuaj sadist…pas 90 …kane treguar tmerre qe zorr se nje qenie normale njerezore mund ti kete kryer ndaj nje njeriu sikurse nje qenie normale njerezore e ka tmerresisht te veshtire qe ti besoje rrefenja te tilla tronditese….

…Dhe kryeradha e tregimeve dhe kujtimeve te hidhura fort te tyre je pikerisht TI o Qemal…

…Ti ke vrare me plumb pas koke dhjetera e qindra shqiptare pasi …qe te vertetohej vendimi me vdekje i te denuarit te Diktatures se proletariatit ai qe duhet te qellonte i fundit ne koke me plumb viktimen e sapo egzekutuar me pushkatim…ishte pikerisht Kryeprokurori qe ne rastin konkret ishe ti e qe quheshe Qemal Lame…

…Mjeshterisht e duke ju trembur e fshehur si Djalli – temjanit edhe sot e kesaj dite ti jo pa qellim e tregon historine e projekt – arrestimit te shkrimtarit te oborrit tuaj …Ismail Kadarese qe i sherbeu diktatorit e diktatures e kurren e kurres vendit e popullit te tij…ashtu sic te leverdis ty …ku helli te piqet e mishi te mos digjet…nderkohe qe historia reale e Hoxhes me Kadarene eshte totalisht krejt ndryshe…ndaj roli yt i sotem si shpetimtari i djeshem i jetes se Kadarese eshte nje genjeshter sa monstruoze po aq edhe e turpeshme…e peshtire dhe e neveriteshme !

…E ndyre fare pastaj eshte historia e stisur e gjoja arrestimit tend nga po ai rregjim te cilit ti i kishe sherbyer me nje lloj fanatizmi qe do ta kishte zili edhe Juda !

Nuk e ha mortja – mortjen thote populli o Qemalllll….

…E poshter fare eshte edhe rrefenja e projekt – arrestimit te Gjyshit te kryeministrit te sotem te Shqiperise e Babait te Deputetit te djeshem te Enver Hoxhes skulptorit Kristaq Rama …shoferit e njerit prej adjutanteve te Mbretit Zog …Vlashit…

…Nje pyetje publike shoku Qemal….si ka mundesi qe gijotines se Enverit ti kete shpetuar Kristaqi kur i Ati i tij i sherbeu per vite me radhe Zogut armikut me te madh te diktatorit …kur ky i fundit i vrau, i zhduku krejt e i burgosi e internoi te gjithe ata qe kishin punuar e bashkepunuar me Mbretin e Mbreterine shqiptare…morepo deri edhe tek guzhinjeret…kapterret e xhandaret e pa fajshem …dhe te birin e Vlashit – Kristaqin na e pranoi edhe si Deputet [???]…

Kohes tende 1982-92 ju perkasin edhe torturat cnjerezore ne hetuesite shqiptare me urdherin e porosine tende shoku Qemal…pa hyre shume thelle ne makabritetin e tyre …vetem deshmia e fundit publike e njerit prej viktimave te tua …te quajturit Sokol Drrasati te ve ty totalisht ne bangen e te akuzuarit e me shpatulla pas murit…

…Ti ke direkt gisht ne vrasjet ne kufi ne fund vitet 80 e ne dy vitet e para te 90 ani pse sot tamam si nje Ujk i veshur me lekure Qingji kerkon qe te gjithe fajin t’ja hedhesh Ramiz Alise se vdekur e qe s’te pergjigjet dot…edhe pse si R.Alia si H.Isai e si S.Stefani kane pjesen e tyre te pergjegjesise e kriminalitetit barbar te asaj kohe ndaj shqiptareve qe c’nuk benin vetem e vetem per te ikur nga syte -kembet prej xhungles e sketerres suaj…

…Ti je nder fajtoret kryesore te gjithe asaj c’ka ndodhi ne korrik te 90 …kur shqiptaret shperthyen dyert e Ambasadave te huaja ne Tirane…di plot deshmi te atyre qe kane hequr te zinjte e ullirit ne hetuesite e tua sadiste gjate asaj periudhe e ndodhie qe tronditi mbare europen…

…Je po ti qe ke bere kerdine ne Shkoder po gjate kesaj periudhe teksa shkodranet trima e antikomuniste rrezuan bustin e Diktatorit dhe e terhoqen zvarre ate te bolshevikut kriminel sovjetik Stalin …ke tortuar, burgosur e madje edhe ke vrare pjestare te demonstratave e ngjarjeve ne fjale ne Shkoder…e per kete ka fakte, deshmi, dokumenta e njerez reale qe jane akoma gjalle e qe flasin e tregojne per barbarite e kriminalitetin tend tipik nazisto-komunist…

…Ti ke qene nder te paktet zyrtare te larte te atij rregjimi qe takoheshe ”si shpesh ” koke me koke me Diktatatorin shoku Qemal apo jo ?

Ndaj dhe ai monstra nuk ishte aq budalla qe te zgjodhi pikerisht TY si koburen e kryexhelatin e tij…

E kete e ka pohuar ne deshmite e tij ne Gjyq edhe vete ish ministri i brendeshem i juaji Kadri Hazbiu te cilit me pas i futet nje plumb pas koke dhe e cuat tek te shumtit…

Roli yt ne shtypjen e rrevoltave ne burgjet e Qafe Barit e te Spacit eshte roli tipik i nje perbindeshi gjakatar ne mbrojtje te diktatures shoku Qemal…edhe per kete ka nje mori faktesh e dokumentash qe te gozhdojne pas murit …

…Ahhh po…ikja ose me sakte arratisja jote ne ”kohen e duhur”nga Shqiperia…kur e dije fort mire se ishe i zhytyr ne sa e sa krime…per te cilat duhej te jepje llogari e madje jo do si do e jo si gjithe sherbetoret e tjere te diktatures pasi TI ishe kryehetuesi i saj …natyrisht qe eshte nje histori e dosje krimi me vehte qe implikon shume rende shtetin e qeverine shqiptare te asaj kohe kur ti ja mbathe i frikesuar e i tmerruar…pasi po ai shtet e po ata qeveritare ”post komuniste” jane bashkefajtore e bashkekriminele te soj-llojit tend …jane te perzjere ne sa e sa krime te tuat e te tyret…e ndaj si ”shperblim” te shpetuan koken e lekuren bashke…

…Eshte ne nderin e dinjitetin e shtetit gjerman qe urgjentisht edhe pse tmerrsisht vone por me mire vone se kurre qe.,..te verifikoje me pergjegjesi te plote krejt dokumentacionin tend …shkresat, faktet e dokumentat e cfaredo llojeshme te cilat bene te mundur qe ai vend te te akordonte ty statusin e Azilantit politik…

…Ti …Azil politik…?…po nga kush ke qene i perndjekur e i persekutuar ti o Shoku Qemal…kush ta rrezikoi jeten ty ne Shqiperi…kush te perndoqi e te kercenoj me jete ty…e kur ishe kaq i ndershem e kur ke bere ”ndershmerisht” vetem detyren e ke zbatuar vetem ligjin pse u trembe …ike e cave ferren si cub nate ?

…Si guxon edhe sot e kesaj dite flet po me te njejten gjuhe e mbron te njejtin mentalitet kriminal …kur edhe ke mbi supe nje Mal me krime …por ke ne xhep edhe statusin e Azilantit politik…e qe fatkeqesisht ta ka akorduar nje shtet si Gjermania …

…Do te ishte vertet shume dinjitoze dhe njefare prehje shpirterore per te gjitha ata shqiptare qe vuajten tmerret pa fund te diktatorit e te diktatures permes Djajve – kobure si puna jote qe sa me pare te jete e mundur Gjermania te te sjelle pako – postale ne Tirane per te te gjykuar pikerisht ata qe ti deri dje i shperfytyrove si qenie njerezore…

…Po aq sa do te jete dinjitoz edhe veprimi e vendimi i atyre qe e kane ne dore ligjerisht i heqjes e licenses si tv kombetar per tv Klanin …dhe nisja e nje hetimi penal e ndalimi i vazhdimit te profesionit te nderuar te gazetarit… per antishqiptarin qe mbulohet me petkun e gazetarit…palacon,sharlatanin , kllounin ,rrenegatin ,bythelepiresin…e sherbetorin bastard e banal te te gjitha pushteteve e te politikes se piset shqiptare te pas 90…Blendi Faqeziun !

Mos valle ju duket rastesi juve qe ne Diktature historia e familjes se Fevziut por edhe e vete Blendit …me atesi,memesi e tre kater mbiemra e vend banime… ishte histori me vehte….qe ne demokraci ishte i pari qe ”rrembeu” pronat e majme te fisit te tij …duke abuzuar turpshem me pothuajse te gjithe pjestaret e tjere te familjes e fisit te vet…e qe sot eshte i vetmi ”shkrimtar” qe librat e tij permes darkave luksoze e banketeve trendy… me pjesmarrjen e politikaneve shqiptare te te gjitha ngjyrave …i promovon ne Pallatin e Brigadave …e qe ne studion e bordellos se tij Opinion zorr se i thote kush JO fteses se tij ?

Facebook Comments

Related posts

Çifti Hilja: Imoralët e Moralit…

Eagle

Kundërshtim! Ore zoterinj cilin Arben Malaj po mbroni?!

Eagle

Zhiveli gospodin Rama!

Eagle

Leave a Comment

seven − one =