Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Koburen o nxirre e shkrepe o fute ne bythë…

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Ke folur shume here per atentatore e per Avni Rustemer o Ilir Meta…

Bujrum ja ku i ke …tabelat e qitjes…leri llafet e reniet e gjoksit.,..pasi tironsit e thone banalisht por bukur nje shprehje te tyren…Burri o flet e mba o dhjet dhe e ha…

E po te te gjykojne, të të poshterojne, përdhosin e të marrin erzin si Burre e si President kësisoj… ”zonja” Bushka qe se njeh kerkushi……ai sy pordha Alket Hyseni…Baba Taku i shurres ne breke …dhe Ulsiu ”pi Dibre” te cilit akoma si iken dot era e Dhise… Tualet Balla koke pa forme…dhe Elisa Spiro-pallesha ….ti qofsh qe i thua ende vetes Burre…se po qe per President per mua ke vdekur qe ate 2 mars te vitit te shkuar kur e mblodhe popullin ne shesh u betove mbi kushtetute, puthe flamurin, u ule ne gjunje…bere shqiponjen me dy duar…i premtove popullit se do shkoje ta shperndaje parlamentin e horrave bash atje ku ata ishin mbledhur etj etj …dhe nuk bere kurren e kurres asnjeren nga ato qe the e premtove me aq buje e ”trimeri”…

Tani te pakten te ka mbetur per te treguar Burrerine tende…madje nese je aq i mencur e trim sa hiqesh e thua …nuk ka fare nevoje te perdoresh as dhunen e as atentatet e atentatoret qe i ke ngaterruar e bere lemsh sa e si askush tjeter deri me sot… as prerjen e duarve e as cfurqet e sopatat…pasi Trimi e Burri nuk merren fort me llafe ndaj dhe flasin pak por Sakte e ne kohen e vendin e duhur !

Koburen o nxirre e shkrepe o fute ne bythe …. dhe llafin o nxirre nga goja e mbaje ose mos fol fare thoshte i miri, i mencuri e trimi – allcak…Gjyshi im i ndjere Murati…qe si donte e i urrente deri ne frymen e tij te fundit keta horra …

Bujrum ja sheshi e ja Mejdani ja dhe Muco-Kapedani thuhet andej nga ana jote e nga je ti…dil pra e vëre ne vend dinjitetin e personalitetin tend njerezor e nderin e Burrit se pari e pastaj po ”pate kohe e kellqe” edhe ate te Presidentit te Shqiperise ok…

Ndryshe neser une i pari do te them po publikisht se…trimeria pas lufte e mencuria pas kuvendit nuk i duhen askujt …dhe se mustaqe ka edhe Misri por nuk quhet Burre …ok.

Facebook Comments

Related posts

Lamtumire mik i madh i shqiptareve…

Eagle

Qeveria që po vret shqiptarët…

Eagle

Mendje – Brekushja

Eagle

Leave a Comment

ten + 14 =