Përpjekja Shqiptare
Kujtesë

KAMPIONI IM U NIS PËR NË QIELL!

Nga Luciano BOCI

◾◾◾

E donte kaq shumë jetën, sa ajo sot ndjehet e turpëruar që e braktisi, megjithëse i ka rezervuar parajsën.
Dhimitri ishte burri me thjeshtësinë më të jashtëzakonshme dhe me kembënguljen më të bukur.
I rrethuar gjithmonë me miq e shokë, gëzohej qoftë për një përshëndetje të vogël e hidhërohej qoftë për një shikim të vëngër.

Kampioni im, pa ty unë e ndjej që nuk do jem ai që kam qenë!
Ikja jote do më ndryshojë.
Po mos u mërzit!
Do jem akoma më shumë TI.
Pa harruar asgjë nga ato që më ke thënë me dashurinë tënde origjinale, me fjalë të gjetura, me vepra të vërteta, por dhe me heshtjen tënde epike domethënëse.
Do na mungosh pafundësisht të gjithëve ne!
Udhëto i qetë dhe krenar për atë që ke lënë pas.
Parajsa është krijuar për njerëz si ty!
I paharruar do mbetesh babai ynë i shtrenjtë!
Mos harro!
UNË TË KAM SKALITUR BRENDA MEJE!

Facebook Comments

Related posts

Është kohë e gjatë shumë deri në mars…

Eagle

E premtja e fundit e Adem Demaçit

Eagle

PARASHQEVI SAHATÇI—ZONJA E FOTOGRAFISË

Eagle

Leave a Comment

twenty + five =

Ballina
Lajme
Letërsi
Politikë