Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

GRIDA…

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Grida Dumen e kam mbrojtur nja dy here publikisht dhe me te drejte …si femer, si Nene , si qytetare e si politikane e Opozites …nga sulmet maskiliste e bizarre te anadollakeve shpirt-zinj Frrok Cupi…Mero Baze e Mut Nano…por duket se nuk e paska merituar as penen e mbrojtjen time e as respektin e vecante qe shqiptaret e vecmas demokratet kane patur deri me sot per te…

…Personalisht me Griden i lava duart njehere e mire qe te nesermen e 25 prillit te ketij viti teksa humbi ne menyre te pa faleshme zgjedhjet ne nje qytet te tille si Kavaja ani pse [ njesoj si Kryetari i Partise se vet ] pastaj nisi te gjeje e te nxjerre lloj lloj justifikimesh per te perligjur humbjen e pa aftesine e saj…

Per Griden nisi te me zvenitet fare respekti sidomos ai politik teksa nisi ti dale kunder banalisht Berishes duke mbrojtur me fanatizem kryetarin Basha e vendimin e tij per perjashtimin e Saliut nga grupi parlamentar i PD…aq me shume qe po kjo Grida nuk e nderronte deri dje Berishen as me 100 Lulezimer…

Grides i vura vulen e injorances sot teksa e degjova ne nje ekran tv shqipfoles qe duke dashur te shante e te kritikonte viziten e Rames ne Kosove nisi ti ”dale ne mbrojtje” Kosoves duke kerkuar respektimin e Autonomise se saj [???]….

Ku te con Mushka o Gridaaaaa…Kosova ka 13 vjet qe eshte shpallur shtet i lire, i pa varur e sovran dhe nuk ka me kurre nevoje as per autonomine tende e as per pavaresine e kushtezuar te ish ministrit te jashtem te PD tende Besnik Mustafajit ok…

Per Griden nuk mund te kem me as me te voglen konsiderate si nje nga drejtueset e larta te PD teksa lexova gjithcka reth debateve e sherrit te saj ne kryesine e kesaj partie me z.Agron Shehaj ku banaliteti i saj ishte neverites vertet…

Griden nuk mund ta degjoj me e as ta aprovoj teksa ngjitet ne foltoren e Parlamentit te Shqiperise me veshje firmato qe kushtojne te pakten sa 2-3 rroga mujore shqiptaresh te sotem…e prej aty ”rrevoltohet” me Ramen e banden e tij e nis e ju kerkon ”llogari” pse ju a kane ngritur cmimin e Bukes shqiptareve te varfer [???]…

Griden ”demokrate e parimore” dhe vizionare e fitores se madhe te se nesermes demokratike te PD e te shqiptareve…nuk arrij ta kuptoj dot se si pranoi qe nga humbese te shnderrohet ne ”fituese” e te katapultohet deri ne postin e Nen – kryetares se PD…aq me shume qe ne kete post e emeroi nje tjeter humbes i madh si Lyli…

Griden nuk dua ta krahasoj as me Rudinen e Fatmires qe ”anglishtja e kulluar” nuk e la qe nuk e la te mesonte e te fliste dot shqip e te thoshte te pakten nje fjali te vetme sagllam…sikurse me vjen keq vertet qe shume te tjere tashme kane nisur ta krahasojne dhe ta etiketojne ate me Elisen e ta quajne tashme rendom si Spiropali i PD…

Eshte e poshter politika e te ha koken o Grida…sidomos kur kerkon ti ngjisesh shkallet me vrik e 2 e nga 3…ndaj bej kujdes he xhan…jo per gje po do thyesh qafen e hajde te bejne dot me PD e Lyli por edhe Jorida…Alibeaj …Gazi…e sidomos Salianji pa ty…

E se fundi kam edhe nje pyetje te drejteperdrejte per ty o Grida….moj po ty a te thirri gje Kimetja ne zyre-bahcen e Ambasades se saj e te kerkonte ndonje opinion a ndonje te dhene per ”korrupsion” per Saliun …apo ti ja pate dhene me perpara e pa qene nevoja qe ta kerkonte e te therriste ajo…?

Nejse ….Kosova eshte Shtet i Pa varur e Sovran o Grida …dhe Foltoret e Saliut e Mbledhjen e Kuvendit te demokateve nuk e pengoni dot as ti e as Lyli yt sikurse shqiptaret e demokratet ne shumice, ju te dy e dy -tre te tjere si puna juaj …edhe sikur ta bashkonit Qiellin me Token ne …anti-amerikane , ne percares te PD e ne jenicere e mercenare te Edvinit nuk i shnderroni dot ok…

Dhe kujdes lukun e veshjen neser he xhan…jo per gje po behet xheloze fort ajo Antoneta e PS qe kombinon aq ” bukur ” te brendeshmet me fustanin dhe masken me kepucet…

Facebook Comments

Related posts

Larg duart nga studentët!

Eagle

Në një vend ku qeverisin tradhëtaret vijnë si miq vetëm antishqiptarët…

Eagle

Monster

Eagle

Leave a Comment

11 − six =

Ballina
Lajme
Letërsi
Politikë