Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Gangsterët e 25 prillit

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Ne fakt kane vite qe jane te tille e nuk po presin thjesht 25 prillin per te treguar banditizmin, rrugacerine e gangsterizmin e tyre …permes se cilave edhe erdhen ne pushtet…

Nje akt i rende e i pa precedent ka ndodhur sot ne mes te Tiranes kur kryehorri i Bashkise se Tiranes Veliaj me urdher te kryebanditit -kryeminister Rama ka derguar Policine e tij Bashkiake per te larguar nga zyrat e saj ne shenje hakmarrje partine politike FRD e cila pak dite me pare u be aleate e PD -Opozites per zgjedhjet e 25 prillit …

Jane perplasur fizikisht Presidenti i Republikes Meta dhe policet militante te Veliajt dhe sherri ka degjeneruar ne skena e fjalor te pa pare e te pa degjuar me pare ne llojin ”exemplar” te politikes shqiptare te ketyre dekadave te fundit….

Shume i rende e i denueshem veprimi mafioz e skandaloz i Veliajt e i policeve te tij …pa diskutuar qe urdheri qesharak pa emer, firme, vule e numer protokolli… duket qartazi se eshte i kryebanditit me kollare e brekushe… qe zgjodhi Durresin per ta ndjekur ”spektaklin” ne fjale…

Por per mua [ edhe pse keshtu i do Mushka -drute] …Presidenti per te ruajtur figuren e institucionin e tij mund e duhej ta kishte zgjidhur disi me ndryshe provokimin ne fjale e ti ishte shmangur konfrontimit fizik duke kontaktuar me pare me vete Veliajn, me pas me Drejtorin e pergj. te policise Ardi Veliun… me Ministrin e Brendshem Cucin e per te qene brenda te kish tentuar te lidhej edhe me urdheruesin real te ketij aksioni tipik politik e banditesk te Veliajt e policise se tij …Ramen…e me pas cdo gje do te ishte publikisht ne favor te vete Presidentin dhe gjithe ajo c’ka ndodhi do te nxirrte edhe me shume zbuluar e lakuriq dyshen e urryer Rama – Veliaj qe vazhdojne te rendin si te marre drejt rruges se ndyre e tipike fashiste te rivendosjes se Neo-Diktatures ne Shqiperi…

Gjithesesi ata police marioneta e qorra te politikes se verber antishqiptare e antikushtetuese qe sot guxuan e vune dore fizikisht mbi Presidentin e Shqiperise …[ dhe ketu e kam fjalen jo thjesht per Ilir Meten por per postin, figuren e institucionin e tij ] duhet te pergjigjen ligjerisht qe sot sa pa u trashur ende kjo lloj historie sa banale e vulgare aq edhe frikeshme dhe e rrezikeshme qe tingellon si nje Ftese per Lufte ne prag zgjedhjet e 25 prillit ….

Rama- Ruci- Veliaj…Balla – Ulsiu- Elisa…Belinda…….Gjiknuri – Brace… Ahmetaj -Ardi Veliu …kjo eshte koka e bandes qe ka uzurpuar Shqiperine e qe duhet zhdukur e permbysur me cdo kusht e me cdo cmim nga shqiptaret 44 dite me pas numeruar qe nga sot …

Te zene ne frike e panik per ate c’ka i pret …per ate lloj fundi qe do te jete edhe shume me i hidhur se sa guxojne ta shohin edhe ne enderren e tyre me te keqe dyshja Rama – Veliaj nuk po lene e nuk kane ndermend te lene gje pa bere aq sa ngjarja e sotme …perplasja fizike me Presidentin paralajmeron nje 25- 26 prill tejet te rrezikshem…ndaj shqiptare pergatituni mire e ndajeni mendjen mire se…Liria fitohet e nuk dhurohet ok…

Dhuna largohet po me dhune dhe te dhunshmit largohen po dhunshem …asnje lloj iluzioni tjeter per kete….harrojeni !

Ramen nuk e shpetoin dot kesaj here as nje lloj policie as ajo e Veliajt e as ajo e Veliut apo edhe ajo ”speciale” e Cucit …

Nuk e shpeton dot as Spitali turk i Fierit e madje as edhe ardhja e vete Sulltanit Erdogan ne Tirane ne mbeshtetje te tij pak dite para zgjedhjeve ne fjale…

Ramen e Veliajn nuk i shpetojne dot kete radhe as Aeroporti i Kukesit e Shtriga e tyre e Ajrit – Belinda e as stadiumi i ri i Gjicit …

Nuk i shpeton dot Rruga e pa perfunduar e Arberit qe ishte genjeshtra e mashtrimi i madh e i radhes ndaj dibraneve e krejt shqiptareve e as ”inaugurimi ” para kohe i Ures se Vashes teksa po lene te shembet poshtersisht e qellimisht Uren e Zogut nje nga veprat e rralla infrastrukturore Monument Kulture te Shqiperise …

Dyshen e gangstereve politike te PS-Rilindjes e banden e tyre nuk i shpetojne dot kete radhe as Vaksinat kineze e ruse qe me se fundi vendosen ti sjellin ne Shqiperi…sikurse nuk i shpeton dot as Aeroporti misterioz i Vlores ose i Bexhet Pacollit …quajeni si te doni …e as Porti arab i Durresit…

Sikurse nuk i shpeton dot as imazhi tashme i zhgarravitur i Luli Bozos e i Najada Comos …por as edhe nenshkrimi i mareveshjes se Xhackes me fqinjet tane te pertej Detit per njohjen reciproke te Patentave te makinave …[???]…

Nuk i shpetojne dot as sherret e tipit Enver-Mehmet- Kadri …mes tyre e mes Xhafes, Bushatit, Majkos, Ulqinit, Hysenit, Lelit, Mimit etj etj apo qofte edhe poshterimi banal publiko-mediatik qe keta palaco e sharlatane po ju bejne aq vulgarisht kundershtareve te tyre politike ….

Nuk i shpetojne dot as Sondazhet neveritese e te peshtira te Kol Balles e Zaloshnjes……apo ato te ”euronews” te Ilva Tares …sikurse as edhe emisionet speciale e intervistat ”show” ne ekranet e studiot e Fevzinjve, Merove, Mut Nanove, Lorenceve, Car-love, Batoneve, Hilave, Pezave, por edhe as kalkulimet e ”sakta” te Eni Vasilit…Denisit, Frrokut, Rudines etj etj …

As propaganda e ndyre e vete Erion Veliajt qark e qark katundeve, fshatrave e rrethinave te Tiranes aq me shume tek merr persiper tu flase si ”tironc” atyre qindra mijera te ardhurve te pas 90 qe si lidh kerkundi gje me Tiranen e qe genjehen me nje thes Miell e 50 euro dhe ja u shesin Voten e tyre bastardeve te tille te llojit te tij…

Ramen e Veliajn por edhe banden e tyre nuk i shpetojne dot kete radhe as Rrahmani e Cyrbja e as Tom Doshi e cdo lloj kodoshi qe kane vene ne listen e tyre te 25 prillit…

Ramen e Veliajn por edhe krejt banden e tyre antishqiptare nuk ka gje qe i shpeton ne 25 prill sepse kupa ka kohe qe eshte mbushur e po derdhet…se zullumet jane trashur pertej cdo lloj imagjinate njerezore e sepse popullit i ka ardhur aty ku s’mban me… se Litari ka shkuar ne fyt e Thika ka shkuar ne palce…e se ne fund te fundit cdo fillim e ka nje fund …

Dhe 25 prilli eshte fundi i tyre i pa diskutueshem !

Facebook Comments

Related posts

Burracakët

Eagle

Rama …ky zbythës i neveritshëm e frikacak i lindur …

Eagle

Nano dhe soji i tij i mutit!

Eagle

Leave a Comment

three × five =