Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

Edhe te vdekur nuk na duan!

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

Shkaterrohet,thyhet, dhunohet e vandalizohet vend-prehja e busti i atdhetarit, patriotit, nacionalistit, politikanit, shkrimtarit, perkthyesit e albanologut te shquar shqiptar Mit’hat bej Frasheri….

Ne mes te Tiranes…dhe nje dite pasi Rama u tha shqiptareve publikisht qe nga Himara se i vjen keq qe ata tashme e quajne tradhetar profesionist….ani pse me grekun Mitsotakis ne krah guxuan dhe e quajten Himaren den baba den shqiptare….komunitet grek [???]….

…Dhe pak dite me pare teoria e praktika e tritolit, dhunes, shembjes e shkaterrimit qe ka kohe te cilen po e praktikon po vete Rama i pari…hodhi ne ere Prestige Resortin,sikurse dy dite me pare kryehorri-kryeminister asistoi ne funeral-inagurimin e punimeve te Teatrit te ri…shembur e hedhur ne ere po prej tij e monstres se tij Veliaj…

Ashtu sikurse shemben Stadiumin kombetar….ish kinema 17 Nentorin…sikurse po shembin dita dites pallate e banesa duke i nxjerre dhunshem njerezit perjashta e duke i lene mes 4 rrugeve mes ketij dimri idhnak…

Ashtu sikurse dhunuan dy-tre vjet me pare shtatoren e Mbretit Zog po ne qender te Tiranes….ashtu sikurse ka mbjelle dhunshem ne Parlamentin e Shqiperise gjuhen e rrugacerise, gangsterizmit e te urrejtjes po vete Rama …pra eshte e njejta dore e mendje shkaterrimtare…

Eshte i njejti gjak i piset komunist,bolshevik e antishqiptar qe dje la pa varr Gjeniun e kombit Fishta e qe sot dhunon barbarisht vend – prehjen e Mit’hat Frasherit…

Tremben…tmerrohen prej atdhetarise, patriotizmit, mencurise e dijes…prej nacionalizmit e shqiptarise …
Ndaj edhe te vdekur nuk na duan!

Facebook Comments

Related posts

Kujtesë për grekët që flasin shqip: Zona e rrezikshme e Arjan Çanit…

Eagle

Reagimi amerikan…

Eagle

Pasaportizimi! Sqarim i detyruar!

Eagle

Leave a Comment

1 + 2 =

Ballina
Lajme
Letërsi
Politikë