Përpjekja Shqiptare
Humor Kuq e Zi

Churra është shpresa jonë e vetme!

Nga Avni DELVINA

Sot bota ka ndryshuar. Propaganda dhe fotot pushtojne globin ne nje sekonde… Ata e kane ndare mendjen per ta prishur teatrin dhe per te ndertuar kullat…. E vetmja menyre per ti ndalur eshte protesta e churres….Mblidhen 10 mije veta rreth bashkise pasi kane pire disa litra uje. Rrethohet bashkia dhe nje njeri me megafon i hypur ne nje nga pemet e pyllit orbital i drejton dhe fillon numurimin mbrapsh… 9…8…7…6….5…..4…..3…..2…..1…..dhe gerthet me te madhe : CHURRONIIIIIIIII !
A e imagjinoni nje foto proteste me dhjete mije veta qe churrojne se cfare efekti mund te krijoje ne opinionin boteror!!!!! Edhe ligjin e policine si perdor dot se nuk mund te arrestosh 10 mije veta qe churrojne. Plus zhurma e currilit te churres se 10 mije veteve eshte provokuese dhe per policine, e cila do te filloj te churroje per hesap te saj…. e me pas i gjithe qyteti, fshatrat, shkollat, istitucionet, ambasadat, shoqatat, etj…. Do vi momenti dhe ata do te ulen ne gjunje dhe do te thone : Aman mos churroni me, se nuk do te bejme asnje kulle. Do te kene tmerr kur te marrin nje vendim ne bashki, nga frika se mos dali populli ne churrim….Churra eshte nje force nukleare qe na e ka falur natyra, dhe ne e kemi gjithmone me vehte dhe te gateshme

Facebook Comments

Related posts

Nuse me dhe pa mustaqe

Eagle

Berat Buzhala del vullnetar për postin e kryeministërit të Shqipërisë

Eagle

Thagmë, Lasgush thagmë… E more vesh ?!

Eagle

Leave a Comment

2 + 5 =