Përpjekja Shqiptare
Opinion

Çfarë ke në mendje?

Nga Val Aga TAI

◾◾◾

Dhe Zuck ja arriti qellimit ne shume pak vite Njerzit nuk kane çte bejne mbyllur ne shtepi ndaj i tregojne mendimet atij, i dorzojne fotot dhe vidiot personale Njelloj si te ndash pasurine tende me te tjeret. Biles ne disa raste dhe me njerez qe s vlejne (socializimi) Te lumte Zuck perandoria jote me rrugica te zbrazura pa njerez dhe mure te larta digitale ku lexon gjithefare mendjesh Te ndjeshmit poetet artistet, kokefortet, te duruarit frikacaket te bindurit per #stayathome Studjusit e medhenj, vezhguesit analitik por dhe siperfaqesoret Lajmerimet e vdekjeve Ngushellusit Uruesit e festave ditlindjeve.Tregimtaret Rrefenjesit e bukur por dhe sajuesit kot me kot me shperthyesit kodra mbas bregut Demaskuesit revoltuesit me vend dhe pa vend ,nervozet per nje cope like e koment. Aq te rendesishme e kane sa rreken copash te tregojne cdo idiotllek qe ju vjen tek kutia e postes qe disa me tru e kane ndare te hapet per te njohurit, te panjohurit fshihen direkt e kalojn spam Po nejse pune drynash e kyçesh sepse ca jane te hapur e te shqyer ca te vetemenaxhuar por tek ty zuck ka dhe mure bosh prej vitesh. Jane keta mistiket ose memecet qe s kane ç te thone ose s duan te flasin me boten Pale sa i kane zhgenjyer njerzit ose s dine te flasin , kane friken e publikut Qefi tyre eshte vetem te shohin Si do besh me keta Zuck ? Nje poet i madhe thote: kur njeriu s ndien, s flet ,s qan, s qesh, mund te kete vdekur o Zuck Pse nuk i heq nga lista e te gjalleve ? Trasferoji ore nga instagrami ku jane gjithe sehirxhinjte dhe silikonet bashke me filtrat e tyre. Zuck e di qe je shume i demshem per injorantet qe flasin me muret pa ditur kush qendron pas murit Te lumte ty o zuck qe e tall me shenimet ne muret tona si une ne murin e tunelit poshte ballkonit te Xhuljetes ne Verona ku mes gjithe deklaratave te dashurise ne mur per gjithe tipet e Zhuljetave dhe Romeove gjeta dhe nje shenim Qerim helmin e meritoje ti para 25 vitesh Sot do isha beqare jo e divorcuar 🤣😂 E kur shikon nje pusulle pak me lart “Pietro ti amo Luiggi” s’te ben më pershtypje qe bota s ka dashuri mes te ndryshmeve as tek muret e Zhulit. Me e frikshme Zuck eshte kur muret e tua argetues por me shume qesharak per mendimin tim , meren kaq seriozisht nga qeveria Aty bejne deklaratat qe duhet te ishin ne fletore zyrtare E po te meret 2 m burre me fjale e komente fb me fal per shprehjen por je burri me varri trasten …me gure e shko mbyte o Zuck Ti qofsh vella qe humb kohen si i pa pune me komente Hugs 🤮Zoti te rujt .

Facebook Comments

Related posts

Shënim për kryepidemiologun injorant të Surrelit, Edvin Hajdutin!

Eagle

Shqiptarët u dalin kundër qeverive shumë vonë…

Eagle

Tre arsye perse Edi Rama duhet te kishte dhene sot doreheqjen

Eagle

Leave a Comment

12 − 5 =

Ballina
Lajme
Letërsi
Politikë