Përpjekja Shqiptare
A.R.Dosti

11 dhjetorin nuk e ndalni dot!

Nga A.R.DOSTI

◾◾◾

…Ai do mbahet, do te gdhije e do te ngryset….e do hyje e do shkruhet ne historine e Shqiperise e te demokracise vec per mire doni a s’doni ju…madje jo ne sallen e Kongreseve ku ju 31 vjet me pare nderruat emrin tuaj te piset nga PPSH ne PS dhe ja lyet plakes buzet me te kuqe e kujtuat dhe ju genjeu mendja se e bete nuse…por ne Satdiumin Air Albania ne nje ambjent qe nxe sa 10 fishi i Pallat-kongresit tuaj…

11 dhjetorin nuk e ndal dot as vizita provokuese e Escobarit ne Tirane …e madje as takimet e tija ”private” koke me koke me dy djemte capraze te Sorrosit…Edvinin e Lylin…

11 Dhjetorin nuk e ndal dot as Kimetja e mesazhet e saja te peshtira per kapje ”peshqish te medhenj” e per ndarje nga e djeshmja …dhe per Lista Non Gratash….e per ngrenie Bari…

11 dhjetorin nuk e ndal dot as tubimi i sotem neverites i Lylit ne sallen e Turbines se Mirela Kumbaros ku spiunet e djeshem te sigurimit te shtetit qe nga Ciftelia e deri tek Arkivistja moren guximin te flisnin per studentet e levizjen e tyre antikomuniste te Dhjetorit te tre dekadave me pare…

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as mendje pjerdhurit Ngjela i 100 flamureve e as Frroku i kallashnikoveve te Zani Caushit ne 1997…sado qe po treten e po japin shpirt duke parashikuar arrestimin e Saliut …

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as sahanlepiresit e njerezit pa bythe , pa fytyre e pa shtylle kurrizore si Zheji, Lorenci, Peza, Dudushi, Rakipi, Fevziu, Eni , Rudina, Hila, Bolino, vellezerit Nazarko….Balla, Minxhozi, Dyrnjaja….etj etj…qe rane permbys ne studiot televizive vec duke vjelle helm e vrer ndaj PD, Berishes, demokrateve [ jo te llojit te Lylit…] por edhe vete kunder Shqiperise e shqiptareve…

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as poshtersite e te gjitha llojeve , shpifjet, fyerjet sajimet, ofendimet e Mero mavrise, Mut Nanos se c’ekuilibruar menderisht…e soj-llojit te tyre lehes …

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as ata qe s’po i ze gjumi per te gjetur ate se…kush i financon Foltoret e Berishes dhe kush do paguaje per te mbuluar shpenzimet e kuvendit te demokrateve ne Air Albania….

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as capaculet qe quhen Salianjer, Gazra, Rushaj,Gjekmarkaj..Marka … Collaker…Grifsha- Jorida…Ori e Ina e plot karavidhe te tilla qe i genjen mendja se do te mblidhen nje jave me pas ne kuvendin e Lylit…

11 dhjetorin nuk e ndalojne dot as ata qe kane zgjedhur te jene ne keto momente Burrash e atdhetaresh …as burre e as grua e as mish e as peshk…si Alibeaj…Alizoti ..por edhe fatkeqesisht si shkrimtarja e njohur Acka… Kadilli… Zekthi …Mertiri etj etj…

11 dhjetorin nuk e ndalin dot as ” ish dhjetoristet” tashme te shperfytyruar te tipit Blushi, Gonxhe, Sh.Rama, Mustafai…pa hyre tek Rruli , Selami , Imami, Ceka…Topi, Patozi etj etj ..

11 dhjetorin nuk e ndalojne dot as ata qe numerojne mijera eurot e shpenzuara nga Berisha e ndjekesit e tij
te Foltoreve dhe nga ana tjeter as qe guxojne te permendit dot milionat e Bechetit qe Rama po ju a le peshqesh shqiptareve si nje lloj borxhi nga me te dhuneshmit e me te turpshmit ne historine e Shqiperise….

11 dhjetorin nuk e ndal dot as qeveria palaco e krye – kllounit Rama e krejt banda e tij kriminale e as shteti karagjoz i Metes qe shperndan dekorata teneqeje …

11 dhjetorin nuk e pengojne dot as plehrat e llojit Erion Veliaj e as policet politike te Cucit e te G. Nanos sikurse as edhe miushi Brace , koke pa forma Tao e as Spiropallesha e Partise !

11 dhjetorin nuk e pengojne dot as Vucicet e Beogradit , as Zaevet e Shkupit e as plaku Sorros qe po jep shpirt vetem e vetem ta shohe kombin shqiptar te shperbere e vecmas Kosoven te coptuar…

11 dhjetorin nuk e ndalojne dot burracaket, frikacaket, te korruptuarit, komunistet, antishqiptaret , dy fytyresat…karrigexhinjte …mosmirenjohesit…te pa beset, tradhetaret ,…bashkefajtoret ne krime…vrasesit, ish sigurimsat, kriminelet… e pasuesit e diktatures…

11 dhjetori ndryshe quhet Ndryshim ose Uragan popullor i demokrateve te vertete…i shqiptareve atdhetare, patriote, nacionaliste, demokrate e antikomuniste …dhe aq sa mund te ndalesh dot Dallgen ne Det po aq mund te ndalesh edhe Tsunamin e tyre ne Breg !

Ndaj mos luani me Zjarrin !

Dhe larg duart tuaja te pista nga cdo lloj pislliku per te ndalur 11 dhjetorin e demokrateve shqiptare i cili nuk synon vetem reformimin total e rilindjen e rithemelimin e PD por se pari aspiron per te nesermen ndryshe te vete Shqiperise e te shqiptareve …per te cilen kemi 30 vjet qe shpresojme, presim e enderrojme …te gjithe ne shqiptaret kudo qe frymojme brenda e jashte Atdheut tone…

Ardhsh i bardhe e i mbare per Shqiperine e per demokracine e per te gjithe ata qe e quajne veten shqiptare e demokrate o 11 dhjetori i 2021…

Facebook Comments

Related posts

Një antishqiptar më pak…

Eagle

Jo po që ta dini mir se ku jemi katandisur…

Eagle

Për cilët ”Burra” shqiptarë e keni fjalën?

Eagle

Leave a Comment

seven − 6 =